
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 1.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 1.5 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 20 MHz |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 470 mA |
| DC Resistance (DCR) | 520 mΩ |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 22 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Saturation Current | 540 mA |
| Max Saturation Current | 470 mA |
| Max Temperature Rise Current | 470 mA |
| Temperature Rise Current | 530 mA |
| Max Length | 3.1 mm |
| Max Width | 3.1 mm |
| Min Length | 2.9 mm |
| Min Width | 2.9 mm |
Stock: 5
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13166
Ext.Price$0.13166
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13166 | $0.13166 |
| 10 | $0.10772 | $1.07720 |
| 50 | $0.09786 | $4.89300 |
| 100 | $0.08891 | $8.89100 |
| 500 | $0.08000 | $40.00000 |
| 1000 | $0.07198 | $71.98000 |
| 3000 | $0.06752 | $202.56000 |
| 5000 | $0.06334 | $316.70000 |
| 10000 | $0.05942 | $594.20000 |
